Image by Lavi Perchik

ספטמבר במרחב ליזמות

קמפיין Active Aging

"התייחסות הממסד לאזרחים ותיקים כמקשה אחת, בזמן הקורונה וההנחיות לבודד אותם באופן גורף ללא אבחנה, עוררה בקרבם, תחושות מורכבות.

קהילת היזמים הותיקים במרחב ליזמות 60+- בחיפה, החליטה לפעול לשינוי התיוג הכוללני שהפך אותם מאזרחים יוצרים ופעילים שכוחם במותנם לקבוצת סיכון מוחלשת, ויצרו קמפיין "Active Aging" כדי לשנות את השיח הגילני.

המרחב ליזמות 60+-, הוקם בשיתוף עמותת ציונות 2000, חברת מגדל ואגף הרווחה בעיריית חיפה ומעודד ותיקים ליזמות ואקטיביזם ומציע להם הזדמנות להתפתח, להשפיע ולהשאיר חותם בזירה החברתית-כלכלית.

במסגרת ההכנות לקמפיין הפיקו חברי המרחב, סרטונים, פודקסטים, חומרים כתובים, ראיונות ויצירות אמנות המראות את היוזמה והפעילות העשירה והמגוונת של בני הגיל השלישי.

מטרת הותיקים היא להשפיע באמצעות הקמפיין, על השיח כלפי הגיל השלישי, להדגיש את העשייה והתרומה לקהילה ולחברה, להילחם בתופעת הגילנות ולקדם התנהלות דיפרנציאלית של הממסד אל מול קבוצת הגיל בתקופה זו ובכלל, לפתח שירותים מותאמים לאזרחים ותיקים פעילים, להרחיב את כוחם החברתי - כלכלי משמעותי ולתת ביטוי לקולם כוותיקים פעילים, יוזמים ויוצרים בעיר חיפה ובארץ כולה."

 

- אפרת דוד ששון, מנהלת המרחב ליזמות

 

אביבה שמר - אמנית חודש ספטמבר 2020

על האמנית: אמנית ישראלית - ציירת, פסלת, מטפלת בעזרת יצירה והבעה ואוצרת אמנותית. הציגה מעל ל-30 תערוכות יחיד, אצרה אלפי תערוכות ומעל 30 פסלים סביבתיים שלה מוצבים ברחבי ישראל ובעולם. שמר מתמקדת באמנות יהודית. ביצירה, בהוראה, בכתיבה ובטיפול. 
ביתה ברחוב יפה נוף בחיפה, הוא מרכז להתפתחות אישית באמצעות יצירה והבעה.

על היצירה: "פרחי הקורונה. בנותי הגיעו אלי אחרי חודשים שלא התראינו עקב הקורונה, עם צרור פרחים אדומים ענק. עמדו למעלה במעלה המדרגות, ופתחו זרועותיהן לחיבוק חם, כהרגלנו, שנעצר באמצע. אסור להתחבק. ציירתי את הפרחים האדומים ואת החיבוק שנעצר באמצע, והכיל את כל האהבה והגעגועים שהיו שם. זו אהבה בימי קורונה".

יום ג' 22/9 תחילת תוכנית '60 בפלוס'

יום ד' 16/9

מרחב תיעוד

יום ד' 16/9 סמינר שיווק ויראלי מפגש ראשון

יום ג' 15/9 מפגש חשיפה תוכנית '60 בפלוס'

יום ג' 29/9

תוכנית '60 בפלוס' - מפגש שני

יום ד' 23/9

הרצאה "יוזמות קטנות, פוטנציאל גדול"

יום ד' 23/9 סמינר שיווק ויראלי מפגש שני

יום ג' 22/9

השקת קמפיין אקטיב אייג'ינג

 
Elder woman and her caretaker

זקנים או ותיקי העם | מאת: ניצה אמדו וגילה ילוז

"עדיין לא נמצאה הגדרה מדויקת ומוסכמת לזקנה,

לא מבחינה חברתית ולא מבחינה רפואית-מדעית. האם הגיל הכרונולוגי קובע? האם השינויים הפיסיולוגיים משפיעים? או שמא הרגשתו הסובייקטיבית של האדם היא הקובעת את זקנתו? ואולי קביעה שרירותית של החברה?"

 

יזם החודש | איציק מידן מספר על המיזם שלו

"לכל תמונה יש סיפור" הוא בעצם אלבום חיים, אינטרנטי, חי ונושם, המאפשר לתעד את סיפור החיים של כל אחד מאיתנו, מיום לידתנו ולהמשך חיינו. האלבום קל ופשוט לשימוש ומאפשר העלאת תמונות מרגשות שצולמו באירועים מיוחדים ומרגשים ולספר את הסיפור המלא של כל תמונה, למעננו ולמען הדורות הבאים.

מייל ליצירת קשר: ytshak@meidan.co.il

צילום: רותי פרנסדורף

איציק מידן-פורטרט.JPG

צילום: רותי פרנסדורף

IMG-20200604-WA0018.jpg

מה חדש במרחב?

* השבוע התקיים מפגש קהילה של מיזם "מהנדסים ביחד" במרחב ,בו התחלקו החברים לוועדות משימתיות.  מיזם "מהנדסים ביחד" הוקם ע"י מירי גוטליב, נעמי אומיסי ושלמה נזר, חברי המרחב ותופס תאוצה. מטרת המיזם להכשיר מהנדסים צעירים ע"י קהילת מהנדסים מומחים בוגרים בתעשייה.

* המרחב יוצא לקמפיין אקטיב אייג'ינג שמטרתו להביא למודעות את מגוון העשייה המשמעותית, חברתית וכלכלית, של האזרחים הוותיקים בחיפה ובארץ כולה. אירוע השקת הקמפיין יתקיים ב22.9.

*ב-8.9 נחנוך בחגיגיות את ספסל "משמח לשוחח" ברחוב רטנר, שיזמו ודאגו להוציא לפועל, קבוצת היזמיות בתוכנית "גמלאות אקטיבסטית" בשת"פ עם אוניברסיטת חיפה ואגפי הרווחה ושפ"ע בעיריית חיפה. הספסל נועד להפגיש בין קשישים, ליצר הזדמנות לשיח משותף ולהפגת בדידות.

סגן ראש עיריית חיפה, הרב דב חיון, בראיון עם צוות האקטיב אייג’ינג של מרחב היזמות 60+-.

 

דב חיון תומך נלהב במטרת הקמפיין - שינוי התודעה הציבורית ביחס לאזרחים הוותיקים המהווים נכס לחברה ולא נטל כפי שנהוג לחשוב.

ל333לא שם.jpg
 

מה ממלא אותך?yazamut60@gmail.com

052-477-7833 

  • Facebook - Black Circle