Untitled-2-01.jpg

דצמבר במרחב ליזמות

"התייחסות הממסד לאזרחים ותיקים כמקשה אחת, בזמן הקורונה וההנחיות לבודד אותם באופן גורף ללא אבחנה, עוררה בקרבם, תחושות מורכבות.

קהילת היזמים הותיקים במרחב ליזמות 60+- בחיפה, החליטה לפעול לשינוי התיוג הכוללני שהפך אותם מאזרחים יוצרים ופעילים שכוחם במותנם לקבוצת סיכון מוחלשת, ויצרו קמפיין "Active Aging" כדי לשנות את השיח הגילני".

 

- אפרת דוד ששון, מנהלת המרחב ליזמות

 

עמירה רביב - אמנית חודש דצמבר 2020

על האמניתגרה ב"רובע", הבניין החדש שבואדי סאליב, מקום מיוחד מאוד בחיפה שבו מתקיימים זה ליד זה, חדש מול ישן, בניה ושיקום. מעולם לא חשבה שדווקא בגיל מבוגר תבחר לרדת מהכרמל למקום שנחשב תמיד עזוב עני ורווי פשע, אבל ממרומי גילה היא מבינה כמה המקום הזה מיוחד, כמה שמחה ואושר הוא גורם לה וכמה טוב הוא מוציא ממנה. כיום היא מגדירה את עצמה כיוצרת רב תחומית. היא מציירת, יוצרת עבודות מיקסד מדיה, ומשלבת בין טכניקות.

על היצירה: משמאל לימין- טיול ביער א' | טיול ביער ב' | מעגל החיים.

טיול ביער א' ו-ב': עבודות בתלת מימד, כשהבסיס הינו קנבס והחומרים ביצירה הם עץ, מתכת, סוגים שונים של קרטון, ופלסטיק,  הצבעים הינם צבעי שעווה מטליים שמשתנים ככל שעושים בהם שימוש בשכבות רבות יותר, וגם הגוונים משתנים בהיותם בשימוש על החומרים השונים.
מעגל החיים: בסיס היצירה הינו קנבס והחומרים בעיקר מתכת ועץ. הצבעים, צבעי שעווה מטליים מיושמים על ג'סו שחור (ג'סו- משחת בסיס לבנה או שחורה מבוססת על סידן פחמתי ודבק שנמרחת על קנבס).

יום ג' 10/11

אירוע קפה עולם aging il

יום ג' 10/11

קורס '60 בפלוס' - מפגש שישי

יום א' 8/11

קפה אקטיביסטי- דיור בגיל השלישי

יום ד' 4/11

 מרחב תיעוד עם גיל דנינו

יום ד' 18/11

הרצאה "איך לא חשבתי על זה קודם?"

יום ג' 17/11

מפגש יזמים ותיקים עם סטודנטים

יום ג' 17/11

קורס '60 בפלוס' - מפגש שביעי

יום ה' 12/11

ביכורי מיזמים עם דן קלינגר, אנה מרמילב ואיציק מידן

יום ה' 26/11

מפגש למידה "כלכלה נכונה בזמן משבר"

יום ד' 25/11

 ותיקים נפגשים- מפגש ארצי

יום ג' 24/11

קורס '60 בפלוס' - מפגש שמיני

 
ללא שם.jpg

האם בגיל 60 מסיימים להתפתח? ליזום ולהשפיע?

הזכות להשכלה והכשרה מקצועית עיסוק ביזמות וביצירה וניהול חיי חברה.

עבור האזרחים הוותיקים, התפתחות, יצירה ועשייה הם מתכון לאורח חיים בריא ומאפשרים קיום קשרים אישיים-חברתיים משמעותיים, בכל מסגרות החיים. הם מרוויחים והחברה מרוויחה!

מרחב היזמות הוא מקום ייחודי שמאפשר לאזרחים הוותיקים להיפגש, ליצור יחד, לבטא את עצמם בכל דרך שהם בוחרים, ללמוד, ליזום ולהגשים את החלומות ששכבו במגירה.

אנחנו מפצירים בקובעי המדיניות לדאוג שמיזמים כאלו יוקמו בכל רחבי הארץ.

 

יזם החודש | גיורא דמאיו

"לפני כשלוש שנים הגעתי לבית החולים באפיסת כוחות ונזקקתי להיעזר בבתי, שהיא מיופת כח רפואית שלי, בכדי שתייצג אותי בפני הצוות הרפואי.

בתי שכנעה את הכירורג (אשר היה נלהב לנתח אותי) לאפשר לי טיפול אחר, שמרני ללא ניתוח. משהסכים, אושפזתי ליומיים שאחריהם חזרתי לביתי בריא ולא מנותח.

החלטתי להעביר הלאה בהתנדבות את הידע בעניין ייפוי כח רפואי מתמשך. הקמנו במרחב היזמות 60+ קבוצת מתנדבים העוזרים, מסבירים ומחתימים את המעוניינים על ייפוי כח רפואי מתמשך בחינם. כך שכשתגיעו חס וחלילה למצב של חוסר אונים זמני או מתמשך תוכלו להיות מיוצגים בפני הצוות הרפואי. תהליך החתימה וההפקדה נעשה בדרך קלה, פשוטה, מכילה, ללא עורך דין וללא שום עלות".

ליצירת קשר: giorahg@gmail.com | 052-4316110

צילום: רותי פרנסדורף

פורטרט - גיורא דמאיו.jpg

צילום: רותי פרנסדורף

1.jpg

צילום: רותי פרנסדורף

חדש במרחב- "מרחב תיעוד"

מרחב היזמות שואף תמיד ליצור אפיקים לחיבור בין יזמים לצורך שיתופי פעולה, פיתוח מקצועי והעצמה. ישנה חשיבות רבה לחיבורים בקהילת היזמים שלנו וחיבורים לקהילה בכלל. בעבר יצרנו "קבוצות משימה" של יזמים שאמנם עבדו בתחומים שונים, אך היו באותו שלב של פיתוח. מרחב תיעוד היא קבוצה שמבוססת על תחום עניין משותף של חבריה שכולם עוסקים בתיעוד של סיפורי חיים, אך משתמשים במגוון מדיות ולמטרות שונות. המסגרת התומכת מאפשרת הכרות עמוקה יותר בין היזמים ולמידת עמיתים דרך חשיפה למגוון דרכי עבודה. היזמים מקבלים במה להציג את העשייה שלהם ומקדמים את המיזמים דרך משוב, הערות ותובנות מחברי הקבוצה.

במסגרת קמפיין אקטיב אייג'ינג, חברי המרחב הפיקו סרטונים, פודקאסטים, חומרים כתובים, ראיונות ויצירות אומנות- המראות את היוזמה והפעילות העשירה והמגוונת של בני הגיל השלישי.

 

מטרת חברי המרחב היא להשפיע באמצעות הקמפיין על השיח הציבורי כלפי הגיל השלישי ולהדגיש את היכולות, הכישרונות, הניסיון והתרומה שלהם לקהילה.

מצגת מתחלפת-09.jpg

ניוזלטרים קודמים

 

למחשבות, קבלת פרטים והרשמה:
 

כל הזכויות לצילומים באתר שמורות לרותי פרנסדורף, אקי פלקסר ו- MOOTAG

מה ממלא אותך?yazamut60@gmail.com

052-477-7833 

  • Facebook - Black Circle