Untitled-2-01.jpg

דצמבר במרחב ליזמות

"התייחסות הממסד לאזרחים ותיקים כמקשה אחת, בזמן הקורונה וההנחיות לבודד אותם באופן גורף ללא אבחנה, עוררה בקרבם, תחושות מורכבות.

קהילת היזמים הותיקים במרחב ליזמות 60+- בחיפה, החליטה לפעול לשינוי התיוג הכוללני שהפך אותם מאזרחים יוצרים ופעילים שכוחם במותנם לקבוצת סיכון מוחלשת, ויצרו את קמפיין ה"אקטיב אייג'ינג" כדי לשנות את השיח הגילני".

 

- אפרת דוד ששון, מנהלת המרחב ליזמות

כחלק מקמפיין, ניסחו החברים עצומה שמטרתה לקדם את זכויות האזרחים הוותיקים ולהתאמן לתקופת הגיל החדשה.

 

מוזמנים לקרוא, להצטרף לשינוי תפישת הגיל ולחתום כאן על העצומה "אזרחים ותיקים דורשים זכויות" >> https://www.atzuma.co.il/activeaging 

 

עמירה רביב - אמנית חודש דצמבר 2020

על האמניתגרה ב"רובע", הבניין החדש שבואדי סאליב, מקום מיוחד מאוד בחיפה שבו מתקיימים זה ליד זה, חדש מול ישן, בניה ושיקום. מעולם לא חשבה שדווקא בגיל מבוגר תבחר לרדת מהכרמל למקום שנחשב תמיד עזוב עני ורווי פשע, אבל ממרומי גילה היא מבינה כמה המקום הזה מיוחד, כמה שמחה ואושר הוא גורם לה וכמה טוב הוא מוציא ממנה. כיום היא מגדירה את עצמה כיוצרת רב תחומית. היא מציירת, יוצרת עבודות מיקסד מדיה, ומשלבת בין טכניקות.

צילום: רותי פרנסדורף

על היצירה: משמאל לימין- טיול ביער א' | טיול ביער ב' | מעגל החיים.

טיול ביער א' ו-ב': עבודות בתלת מימד, כשהבסיס הינו קנבס והחומרים ביצירה הם עץ, מתכת, סוגים שונים של קרטון, ופלסטיק,  הצבעים הינם צבעי שעווה מטליים שמשתנים ככל שעושים בהם שימוש בשכבות רבות יותר, וגם הגוונים משתנים בהיותם בשימוש על החומרים השונים.
מעגל החיים: בסיס היצירה הינו קנבס והחומרים בעיקר מתכת ועץ. הצבעים, צבעי שעווה מטליים מיושמים על ג'סו שחור (ג'סו- משחת בסיס לבנה או שחורה מבוססת על סידן פחמתי ודבק שנמרחת על קנבס).

יום ד' 16/12

מרחב תיעוד עם נילי איזנברג

יום ג' 8/12

קורס '60 בפלוס' - מפגש תשיעי

יום ד' 2/12

הרצאה "חדשנות ללא פשרות"

יום ג'-ד' 1-2/12

הגימילאדה

ה- 15 און ליין

יום ד' 30/12

סדנת "מטריצת הקונפליקטים" חלק ב'

יום ד' 23/12

סדנת "מטריצת הקונפליקטים" חלק א'

יום ה' 17/12

פתיחת תערוכת אקטיב אייג'ינג במוזיאון

יום ה' 17/12

מפגש הדלקת נר שביעי של חנוכה 

 
ללא שם.jpg

האם בגיל 60 מסיימים להתפתח? ליזום ולהשפיע?

הזכות להשכלה והכשרה מקצועית עיסוק ביזמות וביצירה וניהול חיי חברה.

עבור האזרחים הוותיקים, התפתחות, יצירה ועשייה הם מתכון לאורח חיים בריא ומאפשרים קיום קשרים אישיים-חברתיים משמעותיים, בכל מסגרות החיים. הם מרוויחים והחברה מרוויחה!

מרחב היזמות הוא מקום ייחודי שמאפשר לאזרחים הוותיקים להיפגש, ליצור יחד, לבטא את עצמם בכל דרך שהם בוחרים, ללמוד, ליזום ולהגשים את החלומות ששכבו במגירה.

אנחנו מפצירים בקובעי המדיניות לדאוג שמיזמים כאלו יוקמו בכל רחבי הארץ.

 

יזם החודש | גיורא דמאיו

"לפני כשלוש שנים הגעתי לבית החולים באפיסת כוחות ונזקקתי להיעזר בבתי, שהיא מיופת כח רפואית שלי, בכדי שתייצג אותי בפני הצוות הרפואי.

בתי שכנעה את הכירורג (אשר היה נלהב לנתח אותי) לאפשר לי טיפול אחר, שמרני ללא ניתוח. משהסכים, אושפזתי ליומיים שאחריהם חזרתי לביתי בריא ולא מנותח.

החלטתי להעביר הלאה בהתנדבות את הידע בעניין ייפוי כח רפואי מתמשך. הקמנו במרחב היזמות 60+ קבוצת מתנדבים העוזרים, מסבירים ומחתימים את המעוניינים על ייפוי כח רפואי מתמשך בחינם. כך שכשתגיעו חס וחלילה למצב של חוסר אונים זמני או מתמשך תוכלו להיות מיוצגים בפני הצוות הרפואי. תהליך החתימה וההפקדה נעשה בדרך קלה, פשוטה, מכילה, ללא עורך דין וללא שום עלות".

ליצירת קשר: giorahg@gmail.com | 052-4316110

צילום: רותי פרנסדורף

פורטרט - גיורא דמאיו.jpg

צילום: רותי פרנסדורף

תמונה של דן עם מדפסת.jpg

חדש במרחב

דן קלינגר יזם ותיק במרחב, מפתח מיזם חדש ובימים אלו פותח קורס לחשיבה יוצרת בעולם התלת מימד.

 

דן הקים לפני 3 שנים, מעבדה להפקות בתלת ממד, חיתוך בלייזר ו- CNC.

הלמידה והחשיפה מצטברת לתכני ארכיטקטורה, אומנות וחשיבה יוצרת, הצמיחו בו את התשוקה ליצירה, לעשיה ולהפקת אומנות בתלת ממד ואת הרצון להרחיב את העשייה לאחרים ובעזרת הטכנולוגיה להביא את הביטוי האישי והערך המוסף של כל אחד מהחברים וליצור מוצרים בעלי ערך אומנותי כלכלי.

 

לאחר 42 שנים של עיסוק במחשוב, ארכיטקטורה ואומנות תלת מימד, דן חולם על קהילה יוצרת שתפעל יחד ותיצור מוצרים אומנותיים בתלת ממד בחומרים שונים (קרמיקה , פלסטיקה ועוד).

לפרטים נוספים פנו לדן במייל: kdan2149@gmail.com

חדש במרחב

לביאה מייסטר, שדרנית "קול הוותיקים" של מרחב היזמות, יוצאת לשטח עם פודקאסט חדש "גוונים של זהב".

 

בכל פרק היא פוגשת ומראיינת דמויות מעוררות השראה בגיל השלישי, גברים ונשים בעלי יכולות, כישורים וכישרונות מגוונים.

 

דרך ראיונות עומק ושיח פתוח היא לומדת על  כוחם הייחודי של בני הגיל ומשתפת אותנו בתובנות על תרומתם המשמעותית לחברה הישראלית.

 

את כל התכניות ניתן לשמוע כאן: 

https://www.facebook.com/leviapodcast/

%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%90%D7%94%20%D7%9E%
מצגת מתחלפת-09.jpg

במסגרת קמפיין אקטיב אייג'ינג, חברי המרחב הפיקו סרטונים, פודקאסטים, חומרים כתובים, ראיונות ויצירות אומנות- המראות את היוזמה והפעילות העשירה והמגוונת של בני הגיל השלישי.

 

מטרת חברי המרחב היא להשפיע באמצעות הקמפיין על השיח הציבורי כלפי הגיל השלישי ולהדגיש את היכולות, הכישרונות, הניסיון והתרומה שלהם לקהילה.

 

מה ממלא אותך?yazamut60@gmail.com

052-477-7833 

  • Facebook - Black Circle