Image by Julian Hochgesang

נובמבר במרחב ליזמות

הגדרה-01.png

"התייחסות הממסד לאזרחים ותיקים כמקשה אחת, בזמן הקורונה וההנחיות לבודד אותם באופן גורף ללא אבחנה, עוררה בקרבם, תחושות מורכבות.

קהילת היזמים הותיקים במרחב ליזמות 60+- בחיפה, החליטה לפעול לשינוי התיוג הכוללני שהפך אותם מאזרחים יוצרים ופעילים שכוחם במותנם לקבוצת סיכון מוחלשת, ויצרו קמפיין "Active Aging" כדי לשנות את השיח הגילני".

 

- אפרת דוד ששון, מנהלת המרחב ליזמות

 

אילנה דנינו - אמנית חודש נובמבר 2020

על האמניתבת 66, גמלאית משרד החינוך כמורה למלאכת יד ואומנות.

פרשה לפני 15 שנה ומאז עוסקת בנטורופתיה ויוצרת תכשיטים ייחודיים מחומרי גלם איכותיים כגון: קריסטלים וסברובסקי מתוצרת יפן וצ’כיה. תהליך העשייה מיוחד וייחודי משלבי התכנון ועד גמר היצירה כשכל שלב מהווה אתגר ומחשבה רבה וכמובן סבלנות ודיוק. 

"כל זה יכול להתבצע רק בתקופה זו של חיי כשהצורך לדאוג לסידורים שונים של חיי היום הולך ופוחת.

על היצירה: משמאל לימין- עגילים ושרשרת תואמים בטכניקת סוטאז׳ רב גוניים ספורטיבי קליל ועליז | עגילים ושרשרת עשויים מאבני קריסטל וחרוזים יפניים בצבעי זהב וכחול בהתאמה | עגילים ושרשרת תואמים גווני זהב כחול צהוב מתאים ליציאה בסגנון קליאופטרה.

יום ג' 10/11

אירוע קפה עולם aging il

יום ג' 10/11

קורס '60 בפלוס' - מפגש שישי

יום א' 8/11

קפה אקטיביסטי- דיור בגיל השלישי

יום ד' 4/11

 מרחב תיעוד עם גיל דנינו

יום ד' 18/11

הרצאה "איך לא חשבתי על זה קודם?"

יום ג' 17/11

מפגש יזמים ותיקים עם סטודנטים

יום ג' 17/11

קורס '60 בפלוס' - מפגש שביעי

יום ה' 12/11

ביכורי מיזמים עם דן קלינגר, אנה מרמילב ואיציק מידן

יום ה' 26/11

מפגש למידה "כלכלה נכונה בזמן משבר"

יום ד' 25/11

 ותיקים נפגשים- מפגש ארצי

יום ג' 24/11

קורס '60 בפלוס' - מפגש שמיני

 
121576951_1049986065449221_1851610344139

העולם שייך לצעירים? לא בטוח...

אזרחים וותיקים שממשיכים להיות פעילים במישור הכלכלי כיזמים או כמועסקים, מגדילים את יכולתם לצרוך ובכך מעודדים ומחזקים את הפעילות הכלכלית של הקהילות שלהם.

אזרחים וותיקים שפועלים במרחב הציבורי כדי לשפר את איכות החיים שלהם ושל סביבתם, הם גורם משמעותי בקידום הרווחה הכללית ובו בזמן פוחתת התלות שלהם במשפחה, במערכות המדינה, במערכות הרווחה ובמערכות הבריאות.

על בסיס כל הנתונים הללו, אנחנו במרחב פועלים באמצעות אקטיביות ויזמות ומרוויחים את הערכים האלו. אחד הדברים שיזמנו הוא העלאת עצומה "אזרחים וותיקים דורשים זכויות!" אנו מזמינים אתכם לקרוא עליה בהרחבה, לחתום ולהפיץ הלאה בלינק למטה. יחד נעשה את זה!

 

יזם החודש | עו"ד אודי קרמר מספר על המיזם שלו "תכנון משפטי לגיל השלישי באמצעות ייפוי כוח מתמשך"

"בוגרים נבונים באמצע החיים: רוצים להבטיח שענייני הרכוש והבריאות שלכם יטופלו בהתאם לרצונכם, להגן על המשאבים שברשותכם, להימנע ממצבי תלות, הזנחה, פגיעה וניצול? בשביל זה אני פה. עם 35 שנות משפט,  רותם את הידע והניסיון שלי כעו"ד, מגשר, נוטריון, שופט במילואים ומוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפויי כוח מתמשך, כדי להעניק לכם שליטה בחיים, שלווה וביטחון, להגן עליכם במצב שלא תוכלו לקבל החלטות או לבצע פעולות בעצמכם, להבטיח שרצונכם יכובד גם במצבים של איבוד כשירות בשל מחלה או תאונה. אשמח לשרת אתכם בנאמנות".

ליצירת קשר: udikremer1@gmail.com | 052-3997581

צילום: רותי פרנסדורף

- אודי קרמר-אקשן2.jpeg

צילום: רותי פרנסדורף

1.jpg

צילום: רותי פרנסדורף

חדש במרחב- "מרחב תיעוד"

מרחב היזמות שואף תמיד ליצור אפיקים לחיבור בין יזמים לצורך שיתופי פעולה, פיתוח מקצועי והעצמה. ישנה חשיבות רבה לחיבורים בקהילת היזמים שלנו וחיבורים לקהילה בכלל. בעבר יצרנו "קבוצות משימה" של יזמים שאמנם עבדו בתחומים שונים, אך היו באותו שלב של פיתוח. מרחב תיעוד היא קבוצה שמבוססת על תחום עניין משותף של חבריה שכולם עוסקים בתיעוד של סיפורי חיים, אך משתמשים במגוון מדיות ולמטרות שונות. המסגרת התומכת מאפשרת הכרות עמוקה יותר בין היזמים ולמידת עמיתים דרך חשיפה למגוון דרכי עבודה. היזמים מקבלים במה להציג את העשייה שלהם ומקדמים את המיזמים דרך משוב, הערות ותובנות מחברי הקבוצה.

אירוע השקת קמפיין אקטיב אייג'ינג​

למעלה מ- 400 משתתפים לקחו חלק במפגש בזום ובפייס לייב, לכל מי שלא הצליח להיכנס בשל הבעיות הטכניות או שלא הספיק לראות, מצורף סרטון אירוע השקת קמפיין אקטיב אייג'ינג.

תודה ענקית לכל מי שלקח חלק באירוע:

לראש העיר, עינת קליש רותם - ראש העיר חיפה, על התמיכה בחדשנות בגיל השלישי, ולכל שותפינו בעיריית חיפה, חברת מגדל ועמותת ציונות 2000.

תצוגה אירוע.jpg
 

מה ממלא אותך?yazamut60@gmail.com

052-477-7833 

  • Facebook - Black Circle