top of page
By the Pool

יולי במרחב ליזמות

הגדרה-01.png

ברוכים הבאים לגיליון חודש יולי. אנחנו בעיצומו של הקיץ, חוגגים התחדשות ורעננות בכל מישורי החיים. גם במרחב קיבלנו חברים חדשים, יזמים ותיקים ונמרצים, שמביאים רוח חדשה. כל חבר במרחב הוא עולם ומלואו, וכל אחד ואחת מכם, בדרכו.ה, מעורר בנו השראה ומוטיבציה להמשך העשייה למענכם - האזרחים היזמים הותיקים.

המשיכו להיות פעילים, ולהזמין חברים נמרצים כמותכם, להצטרף אל קהילת האונליין שלנו, קבוצת הפייסבוק שלנו : https://www.facebook.com/groups/hamerchavleyazamut. יחד נעלה מודעות ונקיים בפועל את מודל האקטיב אייג'ינג לחיים מלאי עשייה וסיפוק בקרב בני הגיל השלישי.

זיכרו כי קהילה היא כוח, ובקהילה שלנו יש מקום ליזמות בכל גיל, גם אם הוא הרבה מעבר לגיל הפרישה. להיות חלק מקהילה הוא להרגיש שייך, ותחושת השייכות הזו מקנה לך משמעות ומענה לצרכים רגשיים, פיזיים ומנטליים. במיוחד בגיל השלישי, יש לנו הרבה ידע שצברנו, נכסים, ויכולות!  הקהילה שלנו, ככל שתצמח ותהיה פעילה, היא חלק מהתפישה שלנו את האקטיב אייג'ינג והתרומה שלנו לשילוב אזרחים ותיקים בחברה, כיזמים מעוררי השראה.

מאחלים קיץ נעים ומלא יוזמות

צוות המרחב ליזמות 60+-

קמפיין אקטיב

ברוריה מאירסון - אמנית חודש יולי 2021

על האמנית:

בת 73. צלמת וציירת.

נושאי הציור והצילום שלי מאוד מגוונים. אני מצלמת כל הזמן וכל שנקרה בדרכי.  הנוף הנשקף מחלון ביתי אל הים, צבעי הבוקר המשתקפים בשמים ובים, הפריחה לאורך הטיילת…אני מציירת נופים, דומם ובעיקר נמשכת לציור מסכות ורקדניות פלמנקו, שכן אני מוצאת עניין במסתוריות מאחורי המסכה ובעוצמה, תשוקה ובחיוניות שמשדרות רקדניות הפלמנקו.

ברוריה מאירסון.jpeg

צילום: עצמי

על היצירות:

משמאל לימין- חיוניות מתפרצת, 2006: הרקדנית היא פרץ ההשתחררות וההגשמה העצמית. מידות 50X70 ס"מ. טכניקה: ציור, צבע אקריליק | הסוד שמאחורי המסכה, 2006: הקשר הנשי הסודי, זר לא יבינו. מידות 30X40 ס"מ. טכניקה - ציור. צבע פסטל - גירים צבעוניים | יוזמה בהתגבשות, 2006: הכוח הפנימי צובר תאוצה. מידות 30X40 ס"מ. טכניקה - ציור. צבע פסטל - גירים צבעוניים.

יום ד' 21/7

מפגש חשיפת מיזמים טכנולוגיים של יזמי המרחב, בהשתתפות "פאנל מומחים" מובילים בתחומם

10:00-12:00

יום ב' 19/7

מפגש צוות פעילי המרחב #3 עם דינה איסק

10:00-12:00

יום ד' 14/7

"מרחב תיעוד": "הישראלי המתעד"- מפגש פיזי במרחב

10:00-12:00

יום ד' 7/7

הרצאת החודש - ״בניית תכנית עבודה למיזם/ עסק״ עם ערן בן יהודה

09:30-11:00

ימי ג' באופן קבוע

מפגשי ליווי ליזמים חדשים

11:00-13:00

ימי ב' באופן קבוע

"קול הוותיקים"- מרחב רדיו

11:30-13:30

יום ד' 28/7

"מרחב תיעוד":  "האיש הקטן בתמונה הגדולה" - מפגש פיזי במרחב 

10:00-12:00

יום ג' 27/7

סדנת תרגול מספר 3 בתוכנת Canva עם שרון בסטר ורותי פרנסדורף

10:00-13:00

אירועי החודש
ללא שם.jpg

צילום: רותי פרנסדורף

חדש במרחב

אתגר תיעוד 

במהלך תקופת הקורונה הוקמה במרחב קבוצת למידה בשם "מרחב תיעוד". הרעיון פותח ע"י נורית גרינברג - יזמת ותיקה וגניאולוגית, ורותי פרנסדורף – רכזת המרחב שעוסקת בתיעוד סיפורי חיים ומחקר נרטיבי מעל 20 שנה. צוות המתעדים מונה 25 חברי מרחב שחולקים תשוקה לתיעוד. שיטות העבודה, הפורמטים ואף המטרות שונות, אך כולם מגויסים למפגשים קבועים של שיתוף ידע, חשיפה הדדית וסדנאות מקצועיות, בהנחיית רותי פרנסדורף שמובילה ומנחה את המיזם. 

לאחרונה הציגו המתעדים את עשייתם במסגרת שיתוף פעולה עם מגזין "הגיל החדש" (כתב-עת מקצועי של המוסד לביטוח לאומי שמופץ ב 16,000 עותקים לגורמים מקצועיים, מטפלים ופורשים).  המתעדים ראיינו חברים בגיל השלישי שבעשייתם ופעילותם מוכיחים שאף פעם לא מאוחר, וכתבו טורים קצרים בסגנון חופשי לפי הנחיות העורכת. שלושה טורים פורסמו בגיליון מאי 2021 והשאר מופצים באתר, בבלוג שלנו, ובקהילת המרחב בפייסבוק.

כתבות

יזמת החודש | עדנה רדליך

לפני כעשור ביקש אביה המנוח של עדנה רדליך את עזרתה בסריקת מסמכים עבור מחקר שנערך בגרמניה. הנבירה ב'ים' המסמכים שנגלו בפניה הובילו את עדנה לכתוב ספר על קורות משפחתה, ולהעלות את ההיסטוריה על הכתב. מכאן נוצר קשר עם בעלי הבית בברלין בו נולד האב, ועם הבתים מסביב, שהלך והתחזק, והמשיך בנסיעה משותפת לברלין לבית הולדתו של אבא, שהיה מראשוני בתי הבאוהאוס אשר עומד היום תחת אתר מורשת של יונסקו. 

ההיסטוריה המפוארת של המשפחה השזורה בקורות תנועת הבאוהאוס (הבסיס לארכיטקטורה המודרנית) הפכה לספר. הפרויקט הפיח באביה של עדנה, שהיה כבן 85 בתחילתו, מרץ וחיות מחודשת, והוא הפך למקדם נמרץ ואנרגטי של הספר. ליום הולדתו ה90 הפתיעה אותו עדנה בתרגום של הספר לאנגלית שבוצע במשך כשנה ללא ידיעתו. מאז גם כל החברים והמשפחה בחו"ל יכולים להכיר את הסיפור. לפני מותו בקשת האב הייתה שתמשיך להפיץ את הסיפור, ועדנה מסכמת: "אני שמחה שאני יכולה היום להיות במקום הזה ולהמשיך את הסיפור".

צילום: רותי פרנסדורף

עדנה.jpg

צילום: אקי פלקסר

אירית.jpeg

צילום: רותי פרנסדורף

במה ספרותית

ב16.6.21 במסגרת חגיגות שבוע הספר העברי התכנסנו במרחב ליזמות לאירוע מכונן. בתחילת האירוע ניתנה במה לארבעה יוצרים מוכשרים, שהציגו את יצירותיהם הספרותיות וסיפרו על תהליך ההוצאה לאור: חנה מורג, אירית וייסמן מינקוביץ', ד"ר שמואל ארנון וענת גרי לקריף.  בעת ההיערכות לאירוע הופתע צוות המרחב מכמות הסופרים והמחברים בין חברי המרחב, ומאחר שלא ניתן היה לתת במה לכולם, נפתחה האפשרות לכל היוצרים למכור את פרי עטם ביריד שנערך במרחב. עד מהרה דוכני הספרים נמלאו ביצירות מרהיבות ומגוונות, שכללו ספרי ילדים, ספרי שירים, רומנים וספרי היסטוריה, כולם נכתבו בידי חברי המרחב המוכשרים שלנו.

היחס לגמלאים בתקופת הקורונה

אודי קרמר ודב קולר מדברים על התחושות שמעורר בהם היחס לגמלאים בתקופת הקורונה

ללא שם.jpg
קנבה 28.4.21 של רותי (1).jpeg

צילום: רותי פרנסדורף

כאן מתרגלים בכיף

ממשיכים לתרגל את תוכנת העיצוב Canva בקבוצות קטנות.

הסדנה הבאה תתקיים ביום שלישי 27.7.21 בשעה 10:00.

מעוניינים להשתתף בסדנה הבאה?

השאירו לנו פרטים כאן: https://forms.gle/DNfygAFSV4cbDNuK

ניוזלטרים קודמים
להרשמה

מה ממלא אותך?yazamut60@gmail.com
054-8665490

  • Facebook - Black Circle
bottom of page